enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhphaberyerel haberibbkartal belediyesituzla belediyesidilovası belediyesipendik belediyesimaltepe belediyesiuğurmumcugökhan yükselimamoğluşadi yazıcı
DOLAR
18,8282
EURO
20,1099
ALTIN
1.130,80
BIST
4.508,03
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
3°C
İstanbul
3°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Çok Bulutlu
5°C
Perşembe Çok Bulutlu
5°C
Cuma Çok Bulutlu
6°C
Cumartesi Az Bulutlu
8°C

UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Türkiye’nin somut olmayan kültür mirasını daha da görünür kılmak ve eşsiz görsellerle belgelemek üzere düzenlenen UNESCO Somut Olmayan Türk Kültürü Mirası Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle Geleneksel Sanatlar Derneği tarafından gerçekleştirilen yarışmaya 172 sanatçı, toplam 462 fotoğrafla başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 50 fotoğrafın ödül almasına karar verildi. 

Yarışmanın jüri üyeliğini Geleneksel Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akcan, Genel Sekreteri Doç. Dr. Şehnaz Biçer, derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Zaliha Erdoğan Peçe, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü SOKÜM Daire Başkanlığı uzmanı Döndü Akçay Odabaşı ile fotoğraf sanatçıları Cihat Hıdır ve Tezcan Kıldıran üstlendi.

Fotoğraf yarışmasında ilk 25’e giren yarışmacılar ayrı ayrı 2 bin lira, sonraki 25’e giren yarışmacılar ise 500 lira para ödülü alacak.

Fotoğraflar gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetlerinde kullanılarak çeşitli sergilerde yer alacak.



Ödüle Layık Görülen İlk 25 Yarışmacı

Alev TanrıkorurSon yatık ustası
Arif MiletliUsta
Aygül HarmancıIşık
Çiğdem SorgutEkmek Fırını
Deniz KalaycıOsmanlı
Engin AyyıldızZil Ustası
Fatih BalamanYazma Baskısı
Fatma Nurdem AtayBakır ustası
Giray KocamanOkçular
Hakan MuallimTahta Oyma
Hasan Burak DurmuşNevruz Ateşi
Hasal İçelHalı Tarlası
Hilal EmnacarKalaycı
İsmet DanyeliTabakhane
Leyla YılmazÇalgı
Muhammet ÖzenÇömlek Ustası
Musa TalaşlıBakır İşçiliği
Münevver UlusoyDemirci Ustası
Neşe ArıPekmez Yapımı
Orhan BektaşSema Gösterisi
Ramazan ÇırakoğluAhşap Sandık Yapımı
Şerife Kese HalıcıHat
Şevki KaracaAhşap Oyma
Ufuk TurpcanTandır Ekmeği
Zihni Onur ÇalışkanerMangala


Ödüle Layık Görülen İkinci 25 Yarışmacı

Adem GüleşNakış Kız
Ahmet ÖnerCirit
Alev TanrıkorurGölge Oyununda Tasvir Yapımı
Bilal EskioğluTespih Ustası
Burak TürkHacivat Karagöz
Dilek DurduKilim
Ekrem KalkanKozadan İpliğe
Fatih YılmazTandır
Gürsel Egemen ErginKılıçkalkan
Halit BozkuşHavancı
Hilal Rana İnançHattat
Hüseyin OpukluBirlikte
İbrahim SürmeneliGeleneksel Mumya
İmge İldemKeçe Ustası
Kamil SerhoşoğluŞimşir Kaşık
Kazım KuyucuAt Araba Tekerlekçisi
Mehmet YılmazSepet Yapımı
Melih SularYarenler 2
Muzaffer Murat İlhanAlemci
Muzaffer TemelUsta
Orhan KartalHallaç
Osman ArsalYemeni Ustası
Ragıp SarıSemerci Ustası
Sabahattin ÖzverenKünde
Serdar KıranSema
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.